Uniwersalne dresy Adidas, czyli styl i wygoda

Uniwersalne dresy Adidas, czyli styl i wygoda

Dresy Adidas to najpopularniejsza odzież sportowa na świecie. Ten wygodny zestaw tzn. komfortowa, niekrępująca ruchów bluza oraz spodnie na gumie, to ulubiony strój osób aktywnych. Po dresy sięgają wszyscy, bez względu na wiek, czy też płeć. Właśnie dlatego niezmiennie od wielu dekad królują one na ulicach. 

Dlaczego dresy Adidas cieszą się niesłabnącą popularnością?

Początkowo była to odzież zarezerwowana tylko dla sportowców. Był to luźny, uszyty z dżerseju komplet, którego głównym celem było zapewnienie pełnej swobody ruchu podczas treningu, rozciągania mięśni lub podczas meczu. W latach 60-tych powstał niezwykle modny trend na bycie silnym, sprawnym i wysportowanym. Właśnie wtedy w amerykańskiej telewizji puszczano wiele programów  z ćwiczeniami fizycznymi. Wówczas liczne grono zwolenników zdrowego życia wykonywało ćwiczenia przed telewizorem. Jedną z prowadzących była znana i lubiana aktorka Jane Fonda, która właśnie w takim programie prowadziła zajęcia w dresie i tym samym przyczyniła się do jego upowszechnienia. Wówczas każda gimnastykująca się pani domu chciała mieć właśnie taki zestaw do ćwiczeń. Wkrótce dresy Adidas zaczęły królować nie tylko na boiskach i salach gimnastycznych, ale również na ulicach. Z kolei w latach 80-tych znane marki produkujące odzież sportową, w tym także Adidas zaczęły  współpracować ze znanymi artystami sceny hip-hopowej. Dzięki temu nastąpił prawdziwy przełom w sposobie wykorzystania dresu do swobodnych stylizacji, zachowanych w tzw. ulicznym stylu. Fakt ten całkowicie zmienił wyobrażenie o tym, jak można w ciekawy sposób nosić odzież sportową, w tym również dresy. 

 

Obecnie dres stanowi niezwykle istotny element kulturowy. Nadal wielu popularnych aktorów takich jak Daniel Craig, czy też Jude Law chętnie prezentuje swoje zdjęcia w dresach. Właśnie dlatego cieszą się one niesłabnącą popularnością. Wybierając jednak markowy dres Adidas mamy gwarancję zarówno dobrego stylu, jak i wysokiej jakości. 

Producenci odzieży sportowej starają się, aby dresy były coraz bardziej komfortowe i funkcjonalne. Dlatego też w procesie produkcyjnym korzystają oni ze specjalnych technologii, dzięki którym wilgoć skutecznie jest odprowadzana na zewnątrz. Właśnie dlatego dresy Adidas są niezwykle wygodne w użyciu nawet podczas intensywnego wysiłku.

Na szczególną uwagę zasługuje dres Adidas Core 18. Jest to wygodny zestaw, w skład którego wchodzi bluza zakładana przez głowę oraz spodnie wykonane przy użyciu technologii Climalite, zwężane u dołu. Zestaw świetnie prezentuje się na sylwetce oraz zapewnia pełną swobodę ruchu. Dzięki temu jest niezwykle komfortowy i doskonale sprawdza się jako odzież codziennego użytku. Polecamy!  

 

 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij