Ringi do włosów – sposób na gęste włosy

Ringi do włosów – sposób na gęste włosy

Zagęszczanie włosów jest możliwe niemal w każdym salonie fryzjerskim. Jest ono polecane szczególnie paniom, które mają przerzedzone lub mocno wypadające włosy.

Zagęszczanie to proces, który może pomóc uporać się z tym problemem. Specjaliści proponują wiele metod zagęszczania włosów. Są one mniej lub bardziej inwazyjne. W przypadku niektórych konieczne będzie udanie się do salonu fryzjerskiego, a inne można wykonać samodzielnie w domu za bardzo niewielkie pieniądze. Warto jednak pamiętać, że do zagęszczania powinno się wybierać doczepki z włosów naturalnych. Nie tylko są o wiele trwalsze niż syntetyczne, ale również wyglądają dużo lepiej. Równie popularne jak zagęszczanie jest przedłużanie włosów. Oba zabiegi można wykonać za pomocą podobnych metod. Jedną z najpopularniejszych są tak zwane ringi, za pomocą których przyczepia się doczepki do naturalnych włosów. Są również inne metody. Ich trwałość jest zależna od jakości włosów, które zostały wykorzystane oraz doświadczenia osoby, która wykonywała zabieg.

Ringi do włosów – zagęszczanie

Dużą zaletą zagęszczania włosów za pomocą ringów jest fakt, że można to zrobić całkowicie samemu. Jest to metoda „na zimno”, nie wymagająca żadnej ingerencji we włosy. Dzięki temu jest to całkowicie bezpieczne. Ringi wykonane są z silikonu, dzięki czemu dobrze trzymają się na naturalnych włosach i się nie ześlizgują. Są również niezauważalne a do tego bardzo trwałe, a ponadto nie obciążają włosów, dzięki czemu nie potęgują wypadania. Ringi można wykorzystać również do przedłużania włosów – włosy mogą zyskać nawet kilkadziesiąt centymetrów długości. Pasemek doczepianych za pomocą ringów nie trzeba zdejmować przed pójściem spać i nie wymagają żadnej szczególnej pielęgnacji. Do zagęszczenia włosów metodą silikonowych ringów podobnie jak w przypadku innych najlepiej sprawdzą się naturalne doczepiane włosy. Można je kupić w Internecie już za niewielkie pieniądze.

Zagęszczanie metodą clip in

Bardzo szybką oraz tanią metodą przedłużania włosów jest również clip in. Podobnie jak w przypadku ringów jest ona na tyle prosta, żeby można było wykonać przedłużanie samodzielnie w domu. Włosy przyczepia się na klipsy, które przyszyte są do specjalnych taśm. Taśmy posiadają antypoślizgową wkładkę, dzięki której nie ześlizgują się z włosów. Najlepiej jest tutaj również wykorzystywać naturalne włosy. Clip in jest wtedy jeszcze bardziej trwałą metodą. Włosy naturalne są dużo bardziej odporne na zabiegi z wykorzystaniem wysokiej temperatury takie jak prostowanie lub suszenie. Dobrej jakości doczepiane włosy mogą posłużyć nawet przez rok. Trzeba je jednak zdejmować przed spaniem i regularnie czesać, żeby uniknąć ich poplątania.

Doczepiane włosy Tape On

Metoda Tape On jest inaczej nazywana metodą kanapkową. Doczepiane włosy przyczepiane są do naturalnych za pomocą specjalnych taśm. Efekt tego typu zagęszczania wygląda bardzo naturalnie i efektownie. Tape On jest metodą bardzo trwałą, również może być wykorzystywana do przedłużania włosów podobnie jak włosy clip in. Naturalne włosy również i w tym przypadku są najlepsze. Dostępnych jest wiele rodzajów doczepianych naturalnych włosów, które mają różną charakterystykę. Włosy zagęszczane metodą Tape On mogą być stylizowane zaraz po zabiegu. Co jest bardzo ważne to fakt, że doczepiane włosy nie obciążają naturalnych i nie powodują ich łamania oraz wypadania.

Keratynowe zagęszczanie włosów

Keratynowe zagęszczanie to jedna z metod inwazyjnych, jednak pomimo to jest bezpieczna dla włosów. Pod warunkiem, że została wykonana w profesjonalnym salonie, efekt utrzyma się od dwóch do czterech miesięcy. Pasma doczepiane są zakończone łuską keratynową. To dzięki niej możliwe jest przyłączenie ich do naturalnych włosów za pomocą tak zwanej zgrzewarki. Zgrzew, który powstaje w miejscu łączenia jest niewidoczny, dlatego efekt jest bardzo naturalny. Jeżeli użyje się włosów naturalnych dobrej jakości, to wykorzystane pasma można użyć jeszcze kilka razy. Wystarczy tylko zmienić końcówkę. Również usuwanie doczepek nie wpływa źle na naturalne włosy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij