Problem z widocznością: jak poprawić wygląd szyby w samochodzie?

Bardzo często pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych kierowca, musi zmagać się z widocznością. Przednia szyba na pewno nam tego nie ułatwia, ponieważ różnego rodzaju zabrudzenia powstałe wskutek padającego deszczu, śniegu lub gradu nie zawsze są w stanie zostać usunięte poprzez wycieraczki samochodowe.

Jest to bardzo duży problem, który wymaga od nas szybkiego rozwiązania, ponieważ nie możemy poruszać się pojazdem, gdzie widoczność jest bliska zeru, taki stan rzeczy może doprowadzić do kolizji na drodze.

Niektórzy kierowcy poruszający się pojazdami mechanicznymi zapominają, że nie tylko karoseria i felgi muszą lśnić w samochodzie, ale także lampy i szyby również, ponieważ to zapewnia nam odpowiednie warunki do jazdy, zwłaszcza w nocy, kiedy widoczność jest bardziej ograniczona.

Tak więc tego typu czynności nie zaliczamy wyłącznie do działań estetycznych, mają one swój określony cel i właśnie dlatego należy o tym bezwzględnie pamiętać.

Problem zabrudzonej szyby

W niektórych wypadkach zabrudzenia nie są związane tylko i wyłącznie z opadami atmosferycznymi, ponieważ na przedniej szybie mogą znajdować się smugi powstałe w wyniku niewłaściwej pielęgnacji samochodu, czy też drobne owady, które zostały zgniecione podczas działania wycieczki.

Tego typu problemy nie jesteśmy w stanie usunąć, korzystając tylko i wyłącznie z płynu do spryskiwaczy, dlatego też powinniśmy zastosować inne rozwiązania, aby problem nas zwyczajnie nie irytował podczas jazdy. Pamiętajmy, że lepsza widoczność podczas jazdy, daje nam więcej bezpieczeństwa, co z pewnością jest równie ważne podczas poruszania się samochodem. Warto też mieć na uwadze, że zabrudzenia mogą ostatecznie doprowadzić do uszkodzenia szyby lub poważniejszych zarysowań, które przyczynią się do tego, że będziemy musieli wymienić całą przednią szybę, co narazi nas na dodatkowe koszta.

Skorzystajmy z hydrofobizacji

Dzisiaj, aby w pełni zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami związanymi z zabrudzeniami, stosuje się zabieg hydrofobizacji. Polega to na nałożeniu na wszystkie szyby znajdujące się w samochodzie specjalnej substancji, która podczas opadu, pozwala na łatwiejsze formowanie całości w krople, które spływają wraz z zalegającym brudem, pod wpływem działania wiatru.

Na tym polega cały ten zabieg, dzięki czemu tworzymy niewidzialną wycieraczkę, która o wiele lepiej chroni szyby przed zabrudzeniami. Substancję wykorzystuje się zawsze na zewnętrznej strony szyby, a wspomniana substancja jest w dużym stopniu odporna na ścieranie, nawet podczas szybkiej jazdy samochodem. Trzeba przyznać, że taki zabieg rzeczywiście się sprawdza i szyba jest odpowiednio dobrze chroniona przed kurzem, pyłem oraz innymi zanieczyszczeniami.

Tylko profesjonalny zabieg

Jeśli zależy nam na jakości wykonania takiej niewidzialnej ochrony, to powinniśmy już dzisiaj udać się do warsztatu samochodowego i przeprowadzić hydrofobizację w profesjonalnych warunkach. Sami również możemy wykonać tego typu czynności, ale brak właściwego doświadczenia może sprawić, że efekt nie utrzyma się wystarczająco długo. Lepiej zapłacić te kilkanaście złotych więcej, ale mieć pewność, że wszystkie czynności zostaną wykonane właściwie.

Niestety taka ochrona szybciej zużywa się podczas szybkiej jazdy, dlatego musimy co jakiś czas ponawiać zabieg, aby ochrona szyby przed zabrudzeniami, była na wysokim poziomie przez cały czas. Szyba pod wpływem działania substancji może wywoływać lekki hałas odczuwalny przy szybszej jeździe. Pomimo wszystko, tego typu rozwiązania są naprawdę uniwersalnym sposobem, na uzyskanie odpowiedniej widoczności podczas jazdy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij