Pewny siebie, intrygujący a może zdystansowany Stwórz wyjątkowy zapachowy wizerunek

Pewny siebie, intrygujący a może zdystansowany? Stwórz wyjątkowy zapachowy wizerunek

Zapach używanych perfum powinien harmonizować z naszym charakterem i temperamentem. To ważny sposób komunikowania się z otoczeniem, z którego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Powinien pasować do naszego stylu ubierania się, okazji, a nawet pory dnia czy roku. Używana woda perfumowana wiele o nas mówi, tylko czy zawsze to, co chcemy?

Zapachowy zawrót głowy

Choć istnieją dowody na to, że człowiek nauczył się oddzielać substancje zapachowe od roślinnego surowca ok. 5000 lat p.n.e., aż do XXI wieku to właśnie węch był najsłabiej poznanym z ludzkich zmysłów. Dopiero dzięki Richardowi Alexowi i Lindzie Buck (laureatom Nagrody Nobla z 2004 r.) wiemy, że ludzki nos jest w stanie odróżnić i zapamiętać ponad 10 000 zapachów. Obecności wielu z nich nawet sobie nie uświadamiamy, bo tak ogromna liczba bodźców przekracza możliwości świadomej percepcji. Liczne badania jednak przekonują, że mimo to otaczające zapachy determinują na poziomie podświadomości nasze wybory i reakcje.

Woda perfumowana męska panaceum na ostrą szefową?

Odpowiednio skomponowane aromaty mogą zmieniać relacje międzyludzkie, stwarzać przyjazną atmosferę, czy ułatwiać kontakty. Zmysł węchu jest silnie związany z prawą półkulą mózgu, w której zlokalizowane są emocje. Dlatego tak łatwo bodźce zapachowe wpływają na nasz nastrój i tym samym na ocenę sytuacji czy osoby, z którą wiążemy ten zapach.

Oto kilka przykładów emocjonalnego wymiaru zapachu:

  • grejpfrut: dodaje energii,

  • gałka muszkatołowa: wzmacnia poczucie własnej wartości,

  • pomarańcza i mięta: zwalczają stres, uspokajają,

  • cytrusy: sprzyjają osiągnięciu harmonii i zmniejszają podejrzliwość.

Perfumy uzupełnieniem ubrania

Ubiór wyraża naszą osobowość, ale jest też ograniczony wieloma czynnikami. W pracy oczekuje się od nas klasycznej elegancji, a nie odwagi czy odrobiny szaleństwa, na które możemy sobie pozwolić na nieformalnych spotkaniach. Używany przez nas zapach powinniśmy traktować jako dodatek do ubioru, dlatego woda perfumowana podlega tym samym zasadom doboru. Na oficjalne spotkania wybierz te, które dodadzą Ci pewności siebie i profesjonalnego charakteru. W gronie przyjaciół sprawdzi się zapach wprawiający w dobry nastrój, natomiast podczas randki wyraziste i eleganckie perfumy podkreślają Twoją atrakcyjność.

Pewny siebie, intrygujący a może zdystansowany Stwórz wyjątkowy zapachowy wizerunek

Zapachowy haute couture

Wybór odpowiednich perfum to niezwykle trudna sztuka. Każdy człowiek posiada indywidualny niepowtarzalny własny zapach, na który wpływają warunki życia, dieta czy stan emocjonalny. Ta sama woda perfumowana męska na różnych osobach może finalnie pachnieć inaczej. Nie spiesz się z wyborem. Warto odwiedzić perfumerię przed południem, gdy nasz węch jest najbardziej wrażliwy i spryskać się preferowanym zapachem. Po kilku godzinach „noszenia” go na skórze wybór z pewnością będzie bardziej świadomy. Możemy pokusić się również o zapach skomponowany wyłącznie dla nas. Niestety takie perfumy “na miarę” to wydatek sięgający nawet 1500 złotych za flakon o pojemności 100 ml.

Świat zapachów wpływa na nasze relacje z otoczeniem. Staranny wybór kompozycji zapachowej perfum z pewnością wzbogaci Twój wizerunek i pozytywnie wpłynie na relacje z innymi ludźmi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij