Modne dodatki, które powinny wisieć w szafie każdego mężczyzny

Modne dodatki, które powinny wisieć w szafie każdego mężczyzny

Za ogólne wrażenie, które wywiera strój, najbardziej odpowiadają elementy główne, takie jak garnitur lub spodnie. Subtelne atuty dobranych ubrań są podkreślane przez męskie dodatki, które ze względu na swoją naturę mogą albo znacząco poprawić nasz wizerunek, albo go doszczętnie zrujnować.

Reguły sugerujące, w jaki sposób należy nosić poszczególne rodzaje krawatów oraz much są dość sztywne i nie zmieniły się od bardzo wielu lat, podobnie jak główne filary męskiej elegancji. Najbardziej liczy się proporcjonalność oraz adekwatność do okazji, na jaką postanowiliśmy przyodziać dodatki. Nowoczesny gentleman powinien mieć w swojej szafie krawaty bawełniane, a także krawaty jedwabne. Osoby oszczędne w kwestiach środków mogą postawić na choćby jeden z obu tych rodzajów. Modele z jedwabiu stanowią świetny akcent na imprezy o wysokim stopniu formalności. Krawat z bawełny może być natomiast świetnym casualowym elementem ozdobnym. Co natomiast w kwestii innych dodatków do męskiego stroju? Wszystko zależne jest od tego, w jaki sposób mężczyzna lubi się ubierać. Jak zatem należy komponować dodatki wraz ze swoim ulubionym stylem?

Nowoczesne krawaty oraz muchy – dobieranie głównych akcesoriów

Na rynku dostępne są zarówno krawaty z mikrofibry, jak i z wielu innych materiałów. To samo dotyczy męskich much. Warto mieć w zanadrzu dodatki z wielu materiałów, ponieważ wtedy istnieje możliwość dopasowania ich do każdego dress-code’u. Nie tylko krawaty, lecz także muchy dostępne są w rozmaitych fasonach, które pasują do zróżnicowanych okoliczności. Jednak nie tylko okazja wyznacza odpowiednie dobranie dodatków. Warto zwrócić uwagę na koszule, które zwykle nosimy z muchami oraz krawatami. Elementem decydującym o możliwości noszenia danego dodatku w konkretnym rozmiarze jest kołnierzyk. Zwrócić uwagę należy przede wszystkim na szerokość jego wyłogów. Kołnierzyki szerokie, takie jak te typu włoskiego dopuszczają noszenie rozłożystych much oraz mięsistych krawatów. Tutaj najlepszym dodatkiem będą krawaty jedwabne, które ze względu na miękkość materiału układają się, sprawiając wrażenie większych, niż są w rzeczywistości. Much z pewnością nie należy nosić z koszulami mającymi odsłonięte guziki bieliźniane. Odsłanianie ich jest nieeleganckie, a należy pamiętać o tym, iż mucha odsłania większą część klatki piersiowej niż krawat.

Najlepsza koszula, z którą można nosić krawaty i muchy

Do muchy najlepiej dobrać koszulę z dodatkową plisą osłaniającą guziki bieliźniane. Jeśli mężczyzna nie jest zwolennikiem takich rozwiązań, może postawić na eleganckie koszule z guzikami jubilerskimi. W przypadku krawatów sprawa jest znacznie mniej skomplikowana. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by dobrać koszulę z odpowiednimi wyłogami kołnierzyka. Koszule z szerokimi kołnierzykami dobrze prezentują się na osobach o szczupłej oraz atletycznej sylwetce. Bardziej postawni mężczyźni powinni założyć klasyczną koszulę z kentem oraz dobrać do niej mięsisty krawat lub rozłożystą muchę. Na bardziej eleganckie okazje ubierać należy wyłącznie koszule z guzikami jubilerskimi oraz krawaty jedwabne lub z bawełny. Krawaty z mikrofibry, czyli poliestru kojarzone są raczej z zastosowaniami codziennymi.

Najlepsza koszula, z którą można nosić krawaty i muchy

Specjalne rodzaje krawatów oraz much

Najbardziej eleganckie modele much to te z trójkątnymi końcówkami. Rodzaj ten nazywa się diamond tip. Nadają się na zastosowania wieczorowe oraz imprezy o wysokim stopniu formalności. Na co dzień lepiej postawić na krawaty bawełniane, a na zastosowania wieczorowe o niższym stopniu formalności warto założyć jedwabny model typu slim. Postawni mężczyźni niestety powinni pozostać przy rozłożystych krawatów, ponieważ tak wąski model na osobie o szerokich barkach wygląda dość komicznie. Krawaty męskie dostępne są w rozmaitych formach, które różnią się od siebie szerokością oraz długością.

Specjalne rodzaje krawatów oraz much

Krawaty męskie są dobre dla osób niezdecydowanych

Jeśli wybór między muchą a krawatem stanowi problem lepiej wybrać klasyczne rozwiązanie. Odpowiednio dobrany szerokością krawat dobrze zaprezentuje się na szyi każdego. Należy pamiętać, iż krawaty powinny sięgać maksymalnie pasa, ponieważ długość jest bardzo często pomijana przez młodych mężczyzn, którzy niekiedy wybierają krawaty wyłącznie na podstawie fasonu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij