Leczenie nadwagi. Dlaczego to takie ważne?

Leczenie nadwagi. Dlaczego to takie ważne?

Nadwaga to poważna choroba, która w XXI wieku osiągnęła rozmiary epidemii. Szacuje się, że nawet 1,9 miliarda ludzi na świecie żyje z nadwagą lub otyłością. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z 2016 roku aż 39% osób powyżej 18 roku życia cierpi na nadwagę! Te monstrualne liczby pokazują, że nie jest to problem, który możemy bagatelizować. Przyszedł czas na działanie. Dlaczego to takie ważne? Nadwaga to nie tylko nagromadzenie nadprogramowej tkanki tłuszczowej, ale także szereg powikłań i problemów zdrowotnych, które odbijają się na ogólnej kondycji i jakości naszego życia.

Nadwaga to przyczyna wielu poważnych chorób

Otyłość, ale także nadwaga mogą być przyczyną szeregu chorób – przede wszystkim chorób układu sercowo-naczyniowego (które według Głównego Urzędu Statystycznego były główną przyczyną zgonów w 2016 roku), zaburzeń mięśni szkieletowych oraz niektórych nowotworów (takich jak rak wątroby, nerek czy jelita grubego). Rozliczne badania dowiodły, że im bardziej otyli jesteśmy, tym większe jest ryzyko zachorowalności na wyżej wymienione choroby. Oznacza to, że decyzja o zrzuceniu wagi jest nie tylko decyzją dotyczącą Twojego wyglądu, ale przede wszystkim zmianą mającą wpływ na stan Twojego zdrowia oraz długość Twojego życia.

Nadmiar kilogramów spotyka się ze społeczną krytyką

Nadwaga i otyłość mają też swój wymiar społeczny. Te choroby mogą negatywnie wpływać na jakość życia i samopoczucie chorego. Ostracyzm oraz stygmatyzacja, które dotykają chorych na nadwagę mogą spowodować spadek pewności siebie i niską samoocenę. Osobom, które cierpią z powodu nadwagi lub otyłości często przypisywane są pewne stereotypowe, negatywne cechy, takie jak lenistwo, niechlujstwo czy niezaradność. Niestety, porzekadło „jak Cię widzą, tak Cię piszą” ma swoje odbicie w rzeczywistości.

Wielką przemianę zacznij od małych kroków

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które cierpią z powodu nadwagi i czujesz, że wiele na tym tracisz (czy to ze względu na zdrowie fizyczne, czy psychiczne), wiedz, że nigdy nie jest za późno i zawsze możesz coś zmienić. Rozpoczęcie zmian w Twoim życiu powinno być poprzedzone badaniami lekarskimi, a układanie menu warto skonsultować ze specjalistą, jednak są pewne proste reguły, które możesz zastosować już dziś – będą małym krokiem w kierunku szczupłej sylwetki i szczęśliwszego życia.

 

  1. Jedz regularnie – to wspomaga prawidłową przemianę materii.
  2. Nie pomijaj śniadań – to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.
  3. Pij dużo wody i rób to systematycznie – to naturalne oczyszczanie organizmu.

 

Potrzebujesz więcej wskazówek? Skontaktuj się z terapeutami GACA SYSTEM, którzy wykonają odpowiednią analizę Twojego stanu zdrowia i wraz z Tobą stworzą dostosowany do Twoich potrzeb, kompleksowy plan odchudzania.

Więcej na: http://www.gacasystem.pl/poznaj-gaca-system/terapia-otylosci-i-nadwagi/

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij