Nie po raz pierwszy spotykasz się ze stwierdzeniem, że Twój typ urody to na przykład jesień. Ale tak właściwie, co to oznacza? Czy wyłącznie rude dziewczyny ją jesienią, a blondynki latem? Nic z tych rzeczy! Typy urody kobiet są tak różne i jest ich tak wiele, jak kobiet na świecie! Każdej jednak z nas możemy przypisać pewne cechy i włożyć je do jednego worka z podobnymi, dzięki czemu, jak w słynnej książce z lat 80-tych Carol Jackson „Colour me Beautyful” możemy wyodrębnić cztery typy urody. To jak, chcesz dowiedzieć się kim jesteś?

Typy urody – wiosna

Pierwsza pora roku jest typem kwitnącym, a więc ciepłym, o delikatnej, ale promiennej cerze. Ma zazwyczaj jasne włosy (od bardzo jasnego blondu po jasne brązy) i łagodne rysy twarzy. Kolor tęczówki oscyluje w okolicach szarości i błękitów. Wiosna najlepiej wygląda w makijażu w kolorach zieleni, delikatnych róży i czerwieni, a także fioletów. Często oblewa się młodzieńczym rumieńcem.

Typy urody – lato

Ten typ urody spotykany jest najczęściej wśród Polek i choć kojarzy nam się z rozpalonym słońcem, jest chłodnym typem urody. Kobieta lato ma ziemistą, jakby wypaloną słońcem cerę, brązowe oczy i jasne włosy z pasemkami. Jej odcieniami w makijażu powinny być więc zimne błękity, szarości i czernie, a także śliwka, malina i lawenda.

Typy urody – jesień

To tylko stereotyp, że kobiety w tym typie są rude. Choć w większości jest to oczywiście prawda, kobiety w typie urody jesień najczęściej mają włosy brązowe i w odcieniach bardzo ciepłej czekolady. Mają jasną cerę z piegami lub pieprzykami i brązowe oczy. Piękne wyglądają z brązem, rudościami, złotem i turkusem na twarzy. Kolorem zakazanym dla nich jest jednak róż.

Typy urody – zima

Typ, który chyba najtrudniej jednoznacznie scharakteryzować. Łączy on bowiem w sobie pewne cechy z każdego typu po trochę. Ma bowiem najczęściej jasne włosy, ciemną oprawę twarzy (brwi i rzęsy), a do tego delikatnie oliwkową karnację. Nic więc dziwnego, że najlepiej prezentuje się w odsłonie czerń, biel i granat. Konieczna jest również czerwona szminka, bo typ urody zima lubi mocne akcenty.

Jeśli wciąż masz wątpliwości, koniecznie zapoznaj się z materiałem http://goldenrose.pl/typy-urody-analiza-kolorystyczna-34.vhtml i poznaj wszystkie typy urody kobiet!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ