Jaki masz typ urody ? – przeczytaj i sprawdź!

Nie po raz pierwszy spotykasz się ze stwierdzeniem, że Twój typ urody to na przykład jesień. Ale tak właściwie, co to oznacza? Czy wyłącznie rude dziewczyny ją jesienią, a blondynki latem? Nic z tych rzeczy! Typy urody kobiet są tak różne i jest ich tak wiele, jak kobiet na świecie! Każdej jednak z nas możemy przypisać pewne cechy i włożyć je do jednego worka z podobnymi, dzięki czemu, jak w słynnej książce z lat 80-tych Carol Jackson „Colour me Beautyful” możemy wyodrębnić cztery typy urody. To jak, chcesz dowiedzieć się kim jesteś?

Typy urody – wiosna

Pierwsza pora roku jest typem kwitnącym, a więc ciepłym, o delikatnej, ale promiennej cerze. Ma zazwyczaj jasne włosy (od bardzo jasnego blondu po jasne brązy) i łagodne rysy twarzy. Kolor tęczówki oscyluje w okolicach szarości i błękitów. Wiosna najlepiej wygląda w makijażu w kolorach zieleni, delikatnych róży i czerwieni, a także fioletów. Często oblewa się młodzieńczym rumieńcem.

Typy urody – lato

Ten typ urody spotykany jest najczęściej wśród Polek i choć kojarzy nam się z rozpalonym słońcem, jest chłodnym typem urody. Kobieta lato ma ziemistą, jakby wypaloną słońcem cerę, brązowe oczy i jasne włosy z pasemkami. Jej odcieniami w makijażu powinny być więc zimne błękity, szarości i czernie, a także śliwka, malina i lawenda.

Typy urody – jesień

To tylko stereotyp, że kobiety w tym typie są rude. Choć w większości jest to oczywiście prawda, kobiety w typie urody jesień najczęściej mają włosy brązowe i w odcieniach bardzo ciepłej czekolady. Mają jasną cerę z piegami lub pieprzykami i brązowe oczy. Piękne wyglądają z brązem, rudościami, złotem i turkusem na twarzy. Kolorem zakazanym dla nich jest jednak róż.

Typy urody – zima

Typ, który chyba najtrudniej jednoznacznie scharakteryzować. Łączy on bowiem w sobie pewne cechy z każdego typu po trochę. Ma bowiem najczęściej jasne włosy, ciemną oprawę twarzy (brwi i rzęsy), a do tego delikatnie oliwkową karnację. Nic więc dziwnego, że najlepiej prezentuje się w odsłonie czerń, biel i granat. Konieczna jest również czerwona szminka, bo typ urody zima lubi mocne akcenty.

Jeśli wciąż masz wątpliwości, koniecznie zapoznaj się z materiałem http://goldenrose.pl/typy-urody-analiza-kolorystyczna-34.vhtml i poznaj wszystkie typy urody kobiet!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij