Jak prosto i fantazyjnie urządzić kuchnię?

Dla jednych wygląd ich mieszkań nie ma większego znaczenia- ma być funkcjonalnie i koniec. Bez żadnego konkretnego stylu ich pomieszczenia nie wyglądają ciekawie ani ładnie. Dla drugich wygląd jest bardzo ważny, przecież to on nadaje całości charakteru i dużo mówi o właścicielach mieszkania. Jeżeli należycie do tej drugiej grupy, ale wciąż nie macie pomysłu na kuchnie, to czas na przyjrzenie się naszym propozycjom!

STYL RUSTYKALNY

Jak ryba w wodzie poczują się w nim osoby zamiłowane w wiejskim życiu i tęskniące do natury i życia rodzinnego. Styl rustykalny jest tym co mogliśmy obserwować w domach swoich babć i który podświadomie kojarzy nam się z bezpieczeństwem i sielanką.

Jednak jego korzenie sięgają znacznie dalej, wystarczy sięgnąć chociażby po „Pana Tadeusza” by znaleźć źródło pięknych drewnianych, zdobionych mebli, bielonych ścian i ręcznie wykonanych ozdób- na przykład doniczek czy kloszów lamp. Jeżeli i Wam marzy się ciepła i przytulna rustykalna kuchnia, pomyślcie o tym co możecie zrobić sami.

Tak przecież powstawały kuchnie kiedyś- to, co można było zrobić za pomocą własnych rąk znajdowało się w kuchni. Wiklinowe kosze, haftowane firanki i dużo kwiatów na pewno nie zaszkodzi! 

STYL INDUSTRIALNY

Zamiłowanie do prostoty i surowości niczym w przedwojennych fabrykach to znak rozpoznawczy tego stylu. To tutaj spotkacie stare i stylowe maszyny codziennego użytku, od pierwszych lodówek, przez lampy aż do maszyn do szycia. Takie wyraziste przedmioty nadają pomieszczeniom wystarczającego klimatu by nic innego nie było już potrzebne.

meble-kuchenne-pruszkow

Styl industrialny nie toleruje zbędnych ozdób i bezużytecznych narzędzi. W kuchni tego stylu znajdują się tylko niezbędne rzeczy. Meble kuchenne przybierają jasne kolory, tak jak i pozostała część kuchni. Dominuje biel i wszelkie odcienie drewna. Znajdzie się miejsce także dla jasnego żółtego czy pudrowego różu.

JEDEN KOLOR

Dla tych, którzy lubią nowoczesne kuchnie przeznaczamy pomysły jednokolorowe. Ten odważny trend nada klimatu całemu domowi. Warto pamiętać, że mając na przykład granatową czy szarą kuchnie, reszta pomieszczeń nie może mieć zbyt wiele tych kolorów, by mieszkanie nie stało się przytłaczające. Ale jak tak właściwie zrobić kuchnie w jednych kolorze? Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, żeby wybierać różne odcienie danego koloru.

A najbardziej wyrazisty odcień powinien być tylko w formie akcentu. To oznacza, że krwistoczerwone krzesła są jak najbardziej w porządku, ale meble w tym kolorze będą totalną klapą. Kuchnie jednokolorowe najbezpieczniejsze są w jasnych odcieniach- beżach, szarościach czy błękitach.

Dużo bardziej ryzykowne są mocne kolory, gdyż to z nimi najłatwiej przesadzić. Projektując taką kuchnie nie zapomnijmy o wstawkach w innym kolorze, na przykład białej podłodze lub czarnym blacie. 

STYL MODERNISTYCZNY

Geometryczne kształty i wyraziste linie oraz niewiele dodatków to z pewnością główne cechy modernizmu. Nie zabraknie tu także nietypowych kolorów jak chociażby trawiastozielony stół czy słoneczne firanki. Wielbiciele tego stylu dzielą się na dwa obozy, tych którzy uwielbiają kolorowe zestawienia i tych którzy wybierają klasyczne, mocne kontrasty czerni i bieli.

Bez znaczenia na to co wybierzecie, jest duże prawdopodobieństwo, że wasza kuchnia będzie nieco przypominała styl art deco, bowiem modernizm często jest pojmowany w podobny sposób- duża rola światła i nietypowe wzory łączą oba te style.

W kuchni modernistycznej równie ważna jest przestrzeń. Dla kogoś, kto nigdy nie miał z tym stylem do czynienia, kuchnia może wydawać się początkowo wręcz pusta i „wybrakowana”. Brak klasycznych ozdób i wszechobecny minimalizm potrafi zarówno zachęcić jak i zniechęcić, warto się więc dobrze zastanowić zanim postanowicie wybrać ten styl do swojej kuchni.

Jak widać stylowa kuchnia jest dostępna dla każdego, wystarczy tylko pomyśleć, czym naprawdę lubimy się otaczać i jakimi osobami jesteśmy. Stylową kuchnie często można urządzić już niewielkimi nakładami kosztów, wykorzystując własne dłonie i nieskończone pokłady ludzkiej kreatywności. Nic tylko działać!
 
 
 
 
 
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij