Jak dobrać najlepszy odcień czerwonej szminki?

Mała czarna i czerwone usta to w zasadzie gwarancja, że będziesz wyglądać oszałamiająco. Nieważne, czy będzie to wieczór z przyjaciółmi, czy też spotkanie biznesowe – dobrze dobrany odcień czerwonej szminki może zadecydować o Twoim sukcesie. Ale jak rozpoznać, który odcień czerwieni Pasuje do Ciebie najlepiej? Jak zyskać pewność, że Twoje usta wyglądają naprawdę perfekcyjnie? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów…

Dobierz odcień szminki do tonacji skóry

Żelazna zasada głosi, że do ciepłej tonacji skóry dobieramy czerwień z domieszką żółtego pigmentu, a do zimnej najlepiej pasują czerwienie zmieszane z odcieniami koloru niebieskiego. Innymi słowy, kobiety o ciepłym kolorycie skóry lepiej wyglądają z czerwoną szminką dążącą do odcieni cegły i pomarańczy, natomiast zimna tonacja najkorzystniej komponuje się z ciemnym różem, maliną, wiśnią i purpurą.

Nie możesz rozpoznać, jaka jest tonacja Twojej skóry? Sprawdź nadgarstki – jeżeli żyłki pokrywające nadgarstki mają zielonkawy odcień, Twoja skóra charakteryzuje się ciepłą tonacją. Żyłki niebieskie świadczą o zimniej tonacji skóry, z którą powinnaś komponować ciemne odcienie czerwieni.

Warto też dobierać odcień szminki pod biżuterię. Jeżeli dominuje u Ciebie srebro, z pewnością masz zimną tonację skóry i powinnaś wybrać szminkę o odcieniu czerwonego wina lub wiśni. Złota biżuteria najlepiej komponuje się z ceglastymi odcieniami czerwieni i z reguły świadczy o ciepłej tonacji skóry. Pamiętaj jednak, że każdą zasadę można złamać – w końcu ważne jest również to, jak się ubierzesz, czy jesteś opalona, jak farbujesz włosy i w czym czujesz się najlepiej! Ponadto każda z nas kojarzy szminkę w najbardziej klasycznym kolorze czerwieni – intensywnym i wyrazistym. Taki odcień znajdziemy w palecie kolorów każdego producenta i nie ma kobiety, która łącząc ten kolor z odpowiednią kreacją, fryzurą i resztą makijażu wyglądałaby nieatrakcyjnie.

Sprawdzaj odcień w naturalnym świetle

Zastanawiasz się, jak na miejscu w drogerii zdecydować się na kupno szminki w odpowiednim odcieniu? Podstawowa zasada brzmi – nie rób tego w sztucznym świetle! Jedna ze szkół głosi, że powinnaś nałożyć sobie próbki kilku szminek na dłoń i porównać je, gdy wyjdziesz na światło dzienne (np. na ulicę). Inna praktyka polega na tym, by przykładać sobie kolejne szminki do ust i w ten sposób wybrać najlepszy odcień – możesz wybrać lustro powieszone w pobliżu okna wychodzącego na ulicę lub poprosić o pomoc przyjaciółkę. Jednak w zimnym świetle sklepowej jarzeniówki nigdy nie zrobisz tego dobrze, a efekt uzyskany po pomalowaniu ust w domu może Cię niemile zaskoczyć.

Pamiętaj też o kolejnej ważnej zasadzie – kolor szminki sprawdzaj koniecznie z nałożonym podkładem. W innym przypadku czerwone usta będą niekorzystnie kontrastowały z resztą twarzy i Twój wybór może być nieprecyzyjny. A jeżeli szukasz odpowiedniego odcienia czerwieni z myślą o konkretnym stroju wieczorowym – nie sprawdzaj szminki ubrana w codzienny strój.

I przede wszystkim sprawdź, czy podobasz się sama sobie!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij