Czym jest zabieg hialuronidazy?

Czym jest zabieg hialuronidazy?

Kwas hialuronowy to jeden z popularnych wypełniaczy, jednak czasami jego podanie może wywoływać niepożądane skutki. Czy jest na to rozwiązanie? Jednym z nich jest hialuronidaza, czyli preparat na bazie enzymu, który jest wytwarzany przez niektóre bakterie, a także komórki naszego organizmu. Środek podaje się za pomocą bardzo cienkiej igły. Kierowany jest bezpośrednio w grudki, które pojawiły się w wyniku nadmiaru kwasu hialuronowego. Co jeszcze warto wiedzieć o tym zabiegu?

Jakie efekty przynosi hialuronidaza?

Zabieg podania hialuronidazy wykonuje się w celu pozbycia się nadmiaru kwasu hialuronowego. Służy także do likwidacji obrzęku, gdy dojdzie do zbyt mocnej absorpcji wody w miejscu aplikacji wypełniacza. Hialuronidaza pomoże także zlikwidować niepożądane efekty uzyskane po źle podanym wypełniaczu (np. zbyt powierzchownej aplikacji). Po podaniu preparatu dochodzi do rozpuszczenia, a następnie stopniowej odbudowy naturalnego kwasu hialuronowego.

Efekty podania hialuronidazy widoczne są niemal natychmiast. Co dzieje się z enzymem po jego podaniu? Hialuronidaza jest metabolizowana, a następnie wydalana z organizmu. Na zabieg ten można zdecydować się bezpośrednio po wypełnianiu oraz po wielu tygodniach, co jest niewątpliwą zaletą. Warto mieć świadomość, że hialuronidaza działa na każdy kwas hialuronowy dopuszczony do iniekcji w Unii Europejskiej, ale nie wykazuje działanie w przypadku kontaktu z innym wypełniaczem.

Jakie objawy po podaniu kwasu hialuronowego są niepokojące?

Najczęściej to niesatysfakcjonujący efekt wizualny skłania pacjentów, aby udać się na wizytę. Asymetria, grudki, czy prześwitujący preparat to tylko niektóre z przyczyn, dla których decydujemy się podać hialuronidazę. Jednak warto mieć świadomość, że niektóre powikłania są istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Skorzystaj z profesjonalnej konsultacji, jeżeli obserwujesz:

  • rosnący obrzęk twarzy,
  • zmianę zabarwienia skóry,
  • ból, który nie ustępuje po podaniu leków przeciwbólowych.

Czy hialuronidaza jest bezpieczna? Gdzie wykonać zabieg?

Warto wziąć pod uwagę, że nie każdy może zostać poddany zabiegowi hialuronidazy. Wykluczone są m.in. kobiety w ciąży, osoby zmagające się z chorobą nowotworową oraz uczulone na jad owadów. Wszystkie osoby, które decydują się na zabieg podania hialuronidazy, muszą mieć świadomość, że jest to procedura związana z pewnym ryzykiem wystąpienia niepożądanych skutków. Wśród nich wymienia się np. alergię, która może prowadzić do poważnych skutków zdrowotnych.

Wiedząc, że hialuronidaza to nie tylko szansa na odzyskanie wyglądu twarzy sprzed zabiegu podania wypełniacza, ale także ryzyko dla zdrowia, warto wybrać zaufanego specjalistę. Po pierwsze upewni się, że pacjentowi nie zagraża niebezpieczeństwo, a po drugie przeprowadzi zabieg w odpowiednich warunkach i wybierze sprawdzony preparat. Kolejną korzyścią jest fakt, że w razie wystąpienia reakcji alergicznej będzie w stanie od razu podjąć interwencję. Jeżeli szukasz specjalisty w Bydgoszczy, poznaj Instytut Cosmedic – strona www zawiera wszystkie informacje dotyczące zarówno zabiegu hialuronidazy, jak i innych procedur z zakresu medycyny estetycznej. Pamiętaj, że od jakości wykonanego zabiegu zależy Twoje bezpieczeństwo!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij