buty barefoot - dlaczego warto je mieć

Buty Barefoot – dlaczego warto je mieć?

W butach barefoot dla dorosłych wszyscy muszą czuć wygodę, bo w butach stopa nie może się męczyć podczas długich spacerów, codziennych sprawunków w mieście czy całego dnia spędzonego w pracy. Przy wyborze butów dla dorosłych, podobnie jak przy zakupie butów dla dzieci, nie można kierować się wyłącznie modą. Buty spiczaste, wąskie lub podwyższone nie pozwalają stopie na naturalny kontakt z podłożem, stawiają stopy w nienaturalnych pozycjach i ograniczają swobodę ruchów. Wszystko to jest dalekie od naszych naturalnych potrzeb i standardów butów minimalistycznych barefoot.

Barefoot buty

To, czy nasze stopy noszą buty wykonane z oddychającego miękkiego materiału, czy z twardego plastiku ma wpływ na nasz komfort i samopoczucie.
Ważna jest również waga buta i jego elastyczność. Buty barefoot dla dorosłych nie są w Polsce popularne,  ale coraz więcej osób mówi o korzyściach płynących z chodzenia boso nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Są to z pewnością zdrowe buty.

Czy buty z barefoot są wygodne?

Wygoda to jedno z najważniejszych założeń przygotowania tego typu obuwia. Według niej cholewka jest lekka, naturalna i wyprofilowana w taki sposób, aby nie powodowała bolesnego ucisku. Buty wykonane w technologii barefoot staną się ulubionym obuwiem, jeśli cierpisz na bóle pleców.
To właśnie źle dobrane obuwie może być głównym czynnikiem wpływającym na dyskomfort pojawiającego się bólu.

Barefoot sandały minimalistyczne

Buty barefoot są efektem pracy doświadczonych rzemieślników, którzy dbają o każdy element. Sandały stworzone są na wzór Indian z plemienia Tarahumara. Dzięki temu idealnie nadają się do codziennych czynności. Różnią się też bardzo od dobrych modeli sportowych, które można znaleźć w sklepach. Charakteryzują się oryginalnością i minimalistycznym stylem, o ciekawej konstrukcji. Sandały barefoot są dopasowane do kształtu stopy, co daje nam uczucie chodzenia boso. Dbają o nasze stopy, zapobiegając wielu problemom, takim jak haluksy.

Wygodne sandały damskie płaskie

Choć dostępne buty mogą wydawać się niepozorne, posiadają szereg praktycznych rozwiązań. Warto wspomnieć m.in. o szerokiej i elastycznej podeszwie Magical Rubber. Jej przednią część owijano tak, aby chronić palce przed ewentualnymi urazami lub dostaniem się kamieni do środka.
Przede wszystkim zachowują taką samą wysokość między piętą a palcami, a solidne sznurowadła mają rozwiązanie, które sprawia, że dobrze trzymają się na stopie, nawet podczas biegania. Dodatkowo wyposażono je w antypoślizgową wyściółkę, aby zapewnić jeszcze lepszy komfort.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij