Żylaki – kto najczęściej na nie choruje?

Żylaki – kto najczęściej na nie choruje?

Żylaki to schorzenie, które dotyka głównie kobiety. Narażone są na nie w szczególności te panie, które dość często uskarżają się na bóle nóg, obrzęki, opuchnięcia, a także skurcze łydek i opuchnięte nogi w trakcie menstruacji – jeśli zauważasz u siebie takie objawy, bacznie obserwuj swoje nogi, a każdą wątpliwość konsultuj ze specjalistą, bo lepiej zapobiegać niż leczyć! W grupie ryzyka znajdują się również te kobiety, które kilkakrotnie zachodziły w ciążę oraz przyjmujące leki hormonalne. Warto w tym miejscu wspomnieć, że żylaków można nabawić się np. w pracy – chodzi tutaj oczywiście o charakter zawodu, jaki wykonujesz. Jeżeli swoje obowiązki wykonujesz ciągle stojąc bądź też siedząc w jednej pozycji przez kilka godzin z rzędu, po pewnym czasie mogą pojawić się u Ciebie nieestetyczne żylaki. Na żylaki chorują też osoby otyłe, prowadzące mało aktywny tryb życia.

Żylaki – czym są i jak powstają?

Niestety skłonność do żylaków możemy odziedziczyć po swoich rodzicach i innych najbliższych członkach rodziny. Ale czym tak właściwie są żylaki? To nic innego jak anomalie naczyniowe żył, które polegają na nadmiernym ich poszerzeniu. Najczęściej dotyczą one kończyn dolnych, czasami jednak występują również na rękach. Żylaki, czyli przewlekła niewydolność żylna, to najczęściej występująca choroba układu krwionośnego, która objawia się zazwyczaj rzucającymi się w oczy przebarwieniami żył, a także zgrubieniami i wypukłościami na skórze, w okolicy żyły.

 Żylaki powstają, kiedy zastawki w żyłach nie funkcjonują w odpowiedni sposób. Krew zaczyna się cofać, a jej ciśnienie wzrasta, co z kolei powoduje, że z coraz większą siłą napiera na ścianki żylne. Wówczas żyły rozszerzają się, zmieniają swój kształt, a skóra nad nimi staje się cienka i błyszcząca.

Nie ma wątpliwości co do tego, że żylaki są bardzo nieestetycznym schorzeniem, dlatego też przypadłość ta spędza sen z powiek niejednej kobiecie. Już teraz więc zadbaj o swoje nogi, by nie dopuścić do powstania tej trudnej do wyleczenia dolegliwości.

Jakie sposoby ich leczenia żylaków oferuje współczesna medycyna?

Podstawą nowoczesnego i skutecznego leczenia przewlekłej niewydolności żylnej jest przede wszystkim odpowiednie rozpoznanie stopnia zaawansowania choroby. Istotne jest również to, aby zastosować jak najmniej inwazyjną metodę leczenia. Do wyboru mamy na przykład takie rozwiązania jak: leczenie żylaków laserem, usuwanie żylaków za pomocą metody SVS, miniflebektomia, skleroterapia, stripping.

Jak jednak zostało wspomniane już we wstępie – zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć, nie dopuść zatem do powstania żylaków. Istotną rolę odgrywa tutaj Twój tryb życia, charakter pracy, a także ubiór, który zakładasz każdego dnia. Profilaktycznie zaopatrz się w dobrej jakości rajstopy lecznicze, na przykład rajstopy uciskowe Scholl Light Legs, które wykonane z jedwabiście gładkiego materiału. Dzięki nowoczesnej technologii splotu Fibre-Firm, znacząco poprawiają krążenie w pokrytych żylakami nogach, relaksują je i odprężają. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zajrzyj np. tutaj: http://fashionelka.pl/babski-wypad-do-paryza/.

Te wysokiej jakości rajstopy na żylaki przeznaczone są do użytku codziennego – Twoje nogi dzięki nim się nie zmęczą. Są to jednocześnie świetne rajstopy modelujące. Powodują one stopniowy uścisk, który jest najsilniejszy w kostce, natomiast stopniowo zmniejsza się w górę nogi. Dzięki temu krew w żyłach zaczyna krążyć we właściwy sposób, co z kolei zapobiega zakrzepicy i wystąpieniu żylaków na nogach. Warto również wspomnieć, że wykonane z wysokiej jakości przędzy rajstopy wyszczuplające od Scholl są produktem bardzo trwałym, nadającym się do użytku nawet do 100 prań.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij